Отборите на Унгария и Италия играят при резултат 0:1 в последния

...

НА ЖИВО: Унгария - Италия 0:1

Отборите на Унгария и Италия играят при резултат 0:1 в последния мач от група 3 на Лига А. Джакомо Распадори откри резултата за " адзурите " в 27-та минута.

Двубоят стартира с равностойна борба в средата на терена. Първото по-опасно състояние бе в 5-та минута пред вратата на Унгария, когато Леонардо Бонучи откри Джовани ди Лоренцо с дълго подаване по фланга. Той съумя да си спре топката, само че бе блокиран от бранител в бяло и топката излезе в корнер. Именно ди Лоренцо стигна и до първия удар, само че около вратата в 12-та минута.

Унгария изпитва компликации да изнася топката и да сътвори нещо по-опасно в предни позиции. Отборът на Роберто Манчини стои доста добре и владее ритъма на играта. До 25-та минута към момента нямаше прецизен удар, към която и да е от двете порти.

Непредизвикана неточност в разиграването на Унгария в 27-та минута, даде отличен късмет за Италия. Защитник на домакините върна топка към вратаря, само че Уилфред Нонто пресира стража, който не съумя да почисти топката, а тя попадна в краката на Джакомо Распадори, който я изпрати в опразнената врата.

Италия продължи да е по-настоятелният и рисков тим даже след гола. Като по знамение Унгарците се разминаха с гола в 40-та минута, откакто Доминик Собослай центрира на втора греда, а Вили Орбан стигна до топката и даже съумя да я остави в игра, а Атила Салай не съумя да нацели кълбото добре и я прати над вратата.

LIVE УНГАРИЯ - ИТАЛИЯ 0:1

0:1 Джакомо Распадори 27'

Ето и стартовите сформира на двата тима:

УНГАРИЯ: 1. Петер Гулачи, 2. Адам Ланг, 6. Вили Орбан, 4. Атила Салай, 5. Атила Фиола, 8. Наги, 13. Андраш Шафер, 18. Милош Керкез, 10. Собослай, 7. Люик Него, 9. Адам Салай

Селекционер: Марко Роси

ИТАЛИЯ: 1. Донарума, 4. Рафаел Толой, 19. Леонардо Бонучи, 15. Франческо Ачерби, 2. Джовани ди Лоренцо, 18. Николо Барела, 8. Жоржиньо, 16. Кристанте, 3. Димарко, 10. Джакомо Распадори, 11. Нонто

Селекционер: Роберто Манчини

Стадион: Пушкаш Арена, Будапеща

Главен арбитър: Беноа Бастиен